Polska mapa z nazwą "Gorzów", tu z marca 1921 r. UWAGA: dwukrotne kliknięcie w mapę powiększa ją.
Następna mapa z nazwą "Gorzów" wydana przez Księgarnię Polską Bernarda Połonieckiego we Lwowie, w opracowaniu W. Pokornego i A. Tomaszewskiego. Zwraca uwagę brak granicy Polski z Litwą. Na wschodzie ciągle nie ma Związku Sowieckiego (Radzieckiego), nie ma też już Rosji. Jest za to Ukraina i Białoruś - być może jest to pierwsza w ogóle mapa na świecie, która określa tymi właśnie nazwami oba państwa - choć bez granic, choć włączone w skład państwa sowieckiego, to tu występują nieomal jak państwa suwerenne na równi np. z Łotwą.
Choć podkład mapowy jest ten sam, co na poprzednich kartach, to jednak widać różnice, zwłaszcza w kolorystyce i dokładności wydania.
Księgarnia Polska Bernarda Połonieckiego we Lwowie to kolejne polskie środowisko kartograficzne, które w wydawanych przez siebie mapach już u zarania II RP stosowało nazwę "Gorzów" na oznaczenie Landsbergu (a.W.). Na tej mapie nie ma już niemieckiej nazwy Landsberg - jest już tylko sam Gorzów. Z innych ciekawostek: widzimy tu miejscowości przetłumaczone na Zielonogóra (sic!), Nowasól, Berlinek, Dobiegniewo czy Pszczewo. Jest też np. Hela i Sopoty.
Poniżej powiększony fragment z Gorzowem: