1981 hokej medium 

Kto z Was pamięta hokejową drużyną gorzowskiego "Stilonu"? Mecze II-ligowego "Stilonu" gromadziły tysiące gorzowian. W sezonie 1981/82 drużyna stanęła przed historyczną szansą awansu do hokejowej elity, czyli I ligi. "Stilon" wygrał na "Lodostilu", czyli gorzowskim lodowisku, z późniejszym zwycięzcą II ligi, "Stoczniowcem" Gdańsk 6:3 i 11:2 oraz zremisował na wyjeździe 4:4 i 3:3, lecz do awansu zabrakło kilku punktów w meczach ze słabszymi drużynami. Największy sukces gorzowskiego hokeja to wicemistrzostwo II ligi w sezonie 1976/77 oraz trzykrotnie trzecie miejsce (74/75, 78/79 i 81/82). Kto z Was kibicował wtedy Stilonowcom? Może rozpoznajecie zawodników na fotografii?
Na zdjęciu hokeiści "Stilonu" z początku lat 80. Stoją od lewej: Zbigniew ŚLUBOWSKI (trener), Renald PIETRZAK, Wojciech CIEŚLA, Ryszard HUSAK, Stanisław WOŁEJSZA, Andrzej GALIŃSKI, Antoni SAMUJŁOWICZ, Jan KOPYŚĆ, Wiesław WANECKI, Czesław HOŁOWACZ, Wiesław CHOJNICKI, Marek MISTECKI, Janusz RYŃ, Zbigniew ANTONOWICZ, Zbigniew KAŹMIERCZYK, Zdzisław MALISZEWSKI (kierownik drużyny), Andrzej MATEJA, Marek GOLIŃSKI, Andrzej WOŁKOWSKI (trener). Klęczą od lewej: Krzysztof PISAREWICZ, Marek NAWROCKI, Marian ZAWADZKI, Jan TOKARSKI.

Czytelnik "Gorzów Wczoraj", pan Walerian Iliaszewicz napisał we wspomnieniu:

"Lodowisko w Gorzowie to ...charyzmatyczny Wadzyński. W 1963 r. znalazł mnie, 14-latka na Kanale Ulgi, gdy graliśmy w hokeja ulica na ulicę. Mój pierwszy trening na lodowisku zrobionym na kortach tenisowych w parku Słowiańskim był silnym przeżyciem. Prawdziwe stroje, hokejówki, ciężkie treningi, późne powroty do domu, mecze wyjazdowe, brak czasu na naukę w szkole. Hokej spodobał mi się. Trener potrafił rozbudzić naszą wyobraźnię, porwał nas. Jak on pięknie jeździł na łyżwach! Były zawodnik CWKS Legia Warszawa. To w jego głowie zrodziła się wizja budowy pierwszego sztucznego lodowiska,choć czasy były siermiężne, ubogie. Zdobyłem mistrzostwo Gorzowa i woj. zielonogórskiego szkół w jeździe szybkiej na lodzie. Startowałem w Młodzieżowej Olimpiadzie Zimowej w Zakopanem - wszystko to dzięki Wadzyńskiemu."

Jeśli podoba Ci się "Gorzów Wczoraj"
* Polub * Skomentuj * Udostępnij *

Dwukrotne kliknięcie powiększa fotografię.

001.jpeg
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE
001.jpeg - copy
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE