Slonce balkon medium

Zapraszam Was wszystkich na seans do mojego ulubionego kina "Słońce". Lubiłem je, ponieważ jako jedyne w historii gorzowskich kin (także do dziś) miało... balkon! Może kogoś rozpoznajecie na tym zdjęciu? Lubiliście chodzić do "Słońca"? Jak widać na fotografii fotele w tym kinie miały kolor oliwkowy. I tu jest też rozwiązanie naszej wczorajszej zagadki - fotele w przychodni stomatologicznej "Sorriso" pochodzą z...kina... "Wielkopolanin" w Buku (Wielkopolska). Wszystkim (prawie 100!) osobom, które wzięły udział we wczorajszej zabawie, pięknie dziękuję. 

Kino "Słońce" otwarto w 1948 r. a zlikwidowane zostało w 2007 r., gdy powstało w "Askanie" kino "Helios". "Słońce" posiadało 500 miejsc, z czego 200 na balkonie. Ostatnim seansem była "Szklana pułapka IV". Może ktoś z Was uczestniczył w tej historycznej projekcji? Podwójne kliknięcie powiększa fotografię.

Jeśli podoba Wam się ta codzienna dawka historii Gorzowa w zdjęciach i opisach dziejów naszego Miasta na "Gorzów Wczoraj", chciałbym, abyście wiedzieli, że Wasze komentarze, udostępnienia i polubienia są dla mnie najlepszą motywacją i nagrodą za prowadzenie od ponad 3 lat "Gorzów Wczoraj". Są też informacją, że warto to robić. Dziękuję!


 

001.jpeg
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE
001.jpeg - copy
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE