1902 Sikorskiego Medium Ul. Sikorskiego, róg ul. Hawelańskiej. Po prawej stronie ciąg kamienic, z których żadna nie przetrwała "wyzwolenia" w 1945 r. Środkiem paraduje pruska kawaleria. Oznaczona strzałką kamienica to "Hotel pod Złotym Baranem", po przebudowie siedziba gazety "Neumärkische Zeitung R. Schneider i Synowiec" przy Richtstraße 56. Jest to również rozwiązanie wczorajszej zagadki; okazała się trudniejsza niż wszystkie wcześniejsze! Udzieliliście Państwo ponad 60 odpowiedzi - za każdą pięknie dziękuję. Prawidłowo odpowiedzieli: pani Teresa Ostropolska, pani Edyta Katarzyna Podsada, pani Anna Słomowska, pan Łukasz Bernard Jabłoński i pani pani Wanda Fiedorowicz (za drugim podejściem) - serdecznie gratuluję!Jak się Państwu podobają znane okolice sprzed prawie 120 lat, diametralnie inne dziś niż wówczas?

Poniżej raz jeszcze wczorajsza zdjęciowa zagadka, tym razem w powiększeniu:

1900 Zeitung Medium

Polub, skomentuj, udostępnij innym, jeśli podoba Ci się "Gorzów Wczoraj".

UWAGA! UWAGA!
"Gorzów Wczoraj" wchodzi do Radia! Już dziś o godz. 22 zaczynamy cykl regularnych historycznych audycyj "Gorzów Wczoraj" na antenie Radia VOX 101,7 FM - jednego z 2 najchętniej słuchanych rozgłośni w Gorzowie.
Z red. Andrzejem Kuleszą rozmawiać będziemy o historii Gorzowa - tej dawnej i tej bliskiej. Zapraszam do "podrzucania" tematów, które chcielibyście usłyszeć na antenie.

001.jpeg
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE
001.jpeg - copy
CAVOK.pl
STRONY WWW
RESPONSYWNE
NOWOCZESNE